
Tap mot Drammen
Etter en lang pause, var det endelig klart for kamp i Aquarama igjen! Dagens motstander var Drammen, som før dagens kamp innehadde sjetteplassen på tabellen. Drammen har et ungt og talentfullt lag som utvilsomt er bedre enn hva tabellsituasjonen viser, så gutta var forberedt på en tøff kamp!
Jevn start – actionfylt omgang

Det ble en jevn start på kampen og lagene fulgte hverandre de første tolv minuttene til stillingen 4-4. Så pådro hjemmelaget seg dessverre to kjappe tominuttere og gjestene lot seg ikke be to ganger. Da utvisningene var ferdigsonet, var stillingen 4-7 og Dammen hadde fått festet et lite grep på kampen.
Til tross for fullt lag, fulgte en dårlig periode for KRS. Drammen hadde festet grepet og personlig feil preget KRS sitt spill. Femten og ett halvt minutt ut i kampen hadde Drammen etablert en femmålsledelse, 4-9. KRS reduserte til 5-9, men gikk umiddelbart på to nye tominuttere. «Heldigvis» røk også Drammen på en utvisning, så gjestene fikk ikke det overtaket de kunne ha fått.
Utrolig nok var det KRS som kom best ut av utvisningsperioden, i det Drammen ble fullt lag igjen, sørget Henrik Øygarden for å redusere til 8-10. KRS hadde utvilsom hevet spillet sitt, og selv om Drammen hadde føringen i kampen, hang KRS godt med spillemessig. Gjestene var imidlertid et strå hvassere og kunne imidlertid gå til pause med en firemålsledelse, 14-18, men her var det absolutt muligheter for KRS!
Gode første femten minutter

KRS kom godt i gang i starten av den andre omgangen, først satte Anders Ellingsberg sitt sjette mål for dagen, før Tollef Lindqvist kontret inn 16-18, og det var virkelig liv i kampen igjen! KRS viste seg fra en mye bedre side i starten av andreomgangen. Etter 41:35 sørget Anders Ellingsberg, med sitt niende mål for dagen, at gjestenes ledelse var redusert til ett mål, 21-22.
Dessverre pådro KRS seg en ny tominutter halvveis ut i andreomgangen, Drammen benyttet utvisningen til å få etablert en ny firemålsledelse. Gjestene var inne i en god periode, og når kampuret nærmet seg 50 minutter, hadde de etablert en seksmålsledelse, 22-28.
Til tross for en svært god start på andreomgangen, virket det som om noe av luften var gått ut av våre gutter. Drammen hadde et godt tak på kampen og kunne nærmest kontrollere ut. Med fem minutter igjen av kampen, reduserte Oliver Hamann-Boeriths til 26-32, men det begynte å bli vanskelig å tro på seier.
KRS viste seg frem fra en god side de femten første minutter av omgangen, men så tok Drammen over og kontrollerte inn til syvmålsseier 27-34. Anders Ellingsberg ble toppskårer for KRS med ni mål. Anders ble også kåret til KRS sin beste spiller.
For flere detaljer fra kampen, sjekk ut vår samarbeidspartner Fædrelandsvennen (+), Følg KRS-Drammen og chat med vår reporter – fvn.no.